תביאו משהו חם: האירועים שיעלו את הטמפורטורות הנמוכות של השבוע

מחפשת לב יפה. עבודה של חן שיש, מתוך הביאנלה הארצית לרישום בירושלים. צילום: יותם פרום
  1. עשור לחשיפה מוזיקלית

פסטיבל ״חשיפה מוזיקלית״ המתקיים מדי נובמבר בצוללת הצהובה בירושלים (ובתדר בתל אביב), מזמין מדי שנה מנהלי תרבות ופסטיבלים בינלאומיים להיחשף למוזיקה ישראלית עכשווית. בשבוע שעבר הוקדש הפסטיבל לרוק ואינדי, ואילו החל מיום רביעי הקרוב, יעלו ויבואו יוצרי ג׳אז ומוזיקת עולם. כל אחד מהיוצרים מופיע בערך 20-25 דקות, מה שמאפשר טעימה מוזיקלית קצרה. האוצרות המגוונת מאפשרת להיחשף למספר יוצרים מעולים בערב ובמחיר אחיד של 40 שקל לכרטיס. בערב הפתיחה יופיעו זה לצד זה החצוצרן הבינלאומי אבישי כהן, להקת אנדלושס, נטע אלקיים ואחרים. מומלץ.

מתי? רביעי, 20 בנובמבר, 20:20 (פתיחת דלתות: 19:45)

כמה? 40 שקל

בווייז: הרכבים 13, ירושלים

אבישי כהן בהופעה
נטע אלקיים LIVE

2. מחטים ופעמונים

ביום ראשון הבא ידליקו ברחבת YMCA בירושלים את עץ חג המולד המסורתי, לצד מופע פעמוני המגדל המרהיב ותזמורת הנוער של ימקא. בשנתיים האחרונות ביקרתי בהדלקת העץ בקביעות, ואם אתם בסביבה, זה בהחלט חוויה נעימה ליום ראשון בערב. הכניסה חופשית והאירוע יתקיים בכל מזג אוויר. במהלך דצמבר יתקיים במקום גם שוק כריסטמס עליו ארחיב בפוסט עתידי.

מתי? ראשון, 24 בנובמבר, 18:00

בווייז: דוד המלך 26, ירושלים

3. הביאנלה הארצית לרישום בירושלים

בזמן שבתל אביב יחגגו את שבוע האיור, בירושלים תפתח בסוף השבוע הביאנלה הארצית השביעית לרישום תחת הכותרת "רשמים VII – קו פעולה״ (אוצרת ראשית: הדס מאור; נעילה: 15 בפברואר 2020). 54 האמנים שיציגו במסגרת הביאנלה, יתפרשו בארבעה מוקדים שונים בעיר: בית האמנים, גלריה ברבור, סדנת ההדפס ובית טיכו. בין התעורכות המסקרנות ברשימה, תערוכת היחיד של הציירת חן שיש, שתפתח בבית טיכו ביום שבת הקרוב בשעה 19:30. שיש תציג עבודות חדשות מרביתן על נייר בשימוש של דיו וצבע אקריליק. הכניסה לכל התערוכות חופשית.

3. מזרח תיכון חדש במוזיאון האסלאם

שבוע הסובלנות המתקיים בימים אלו בירושלים יתארח במוזיאון לאמנות האסלאם בטלביה, אחד המוזיאונים האינטמיים והיחודיים בעיר, הפועל ללא הרף לרב-תרבותיות ואיחוד בין תושבי העיר. ביום חמישי הקרוב יחגוג המוזיאון את שנת הלימודים האקדמית ואת יום הסובלנות הבינלאומי עם מופע חד פעמי של להקת סיסטם עלי, שתארח את הזמרת אסתר רדא. בתום ההופעה מסיבת מזרח תיכון חדש עם DJ במיה. הכניסה חופשית.

מתי? חמישי, 21 בנובמבר, 21:00

בווייז: הפלמ״ח 2, ירושלים

5. מוקי VS קוטנר

אם אתם מחובבי מוקי ונוסטלגיה בכלל, ביום שלישי יארח יואב קוטנר את מוקי ואלבומו ״שמע ישראל״ מ-2001 עמוס הלהיטים, לשיחה אישית, לצד מופע אינטימי ושאלות מהקהל.

מתי? שלישי, 19 בנובמבר, 21:00

כמה? 60 שקל, 30 שקל לסטודנטים

בווייז: המלך ג'ורג' 44 פינת רחוב קק"ל, ירושלים

6. לילה חם במערה

ביום שישי תנחת במועדון הפרגמון אגדת הטקנו דלתא פונקציונן, חלק מנבחרת הרזדינטים של מועדון טרז׳ור בברלין. קובר, ליאן ו-Lt.Dan (דן יואל) יפתחו ויסגרו.

מתי? שישי, 22 בנובמבר, מחצות ועד זוב דם

כמה? 40 שקל

בווייז: הורקנוס 1, ירושלים


איתי